O nás

KLUBKO JENERÁLKA – předškolní zařízení pro děti od 2 let do 6 let, které funguje již pátým rokem. Dříve jsme pobývali v prostorách Rudolfa II. na Císařském Mlýně pod jménem BabyClub Imperial, v roce 2018 jsme se přestěhovali k dalšímu historickému místu pod kapli sv. Jana Nepomuckého, kde stojí naše vilka. Název Jenerálka je odvozen od stejnojmenného zámečku, který s námi sousedí. Navíc jsme obklopeni přírodním parkem Šárka, který nám poskytuje nejen krásné procházky, ale také možnost výuky uprostřed nádherné přírody.

Poznáváme okolní svět, do pohádky tam a zas zpět

Učíme se nejen u nás ve třídě, ale vydáváme se také do reálného prostředí každodenního života (např. výstavy, divadla, příroda, lesy, ale i pošta, pekařství atd.),kde si děti dokáží vše pospojovat a utvořit si vlastní obraz. Zároveň mohou uplatňovat i své komunikační dovednosti, které si společně „nacvičujeme“ např. při dramatizacích českých pohádek.

Ty jsou pro nás nepostradatelnou pomůckou. Skrze příběh s ponaučením přivádíme děti v prostředí hry a fantazie k uvědomění si, že jsme zodpovědní za své chování, rozhodnutí a činy, které s sebou mnohdy přinášejí jak milé, tak méně příjemné důsledky. Je ale důležité s k nim umět postavit čelem.

Učení prožitkem od malých po předškoláky

Pokud bychom chtěli pojmenovat naši metodu výuky, mohli bychom ji nazvat „Učení prožitkem“. Jeho základem je zapojení všech smyslů, čímž je zároveň rozvíjíme. Naším cílem je, aby si děti získané vědomosti (teorii) především zažívaly, a tím si je přirozenou cestou upevňovaly. A to nám jde.

O rozvoj osobnosti, kreativního myšlení , fantazie, dovedností a znalostí, ale také talentu, který si děti a my s nimi objevujeme a podporujeme nejrůznějšími aktivitami našeho programu.

Samozřejmostí je výuka pro předškoláky, kteří od nás odchází připraveni do prvních tříd motivováni a s nadšením po získání nových vědomostí a znalostí.

Přijdťe se podívat za námi do Klubka, rádi vás uvidíme!

Jak to u nás vypadá